Historie projektu

Na brusle jsem se poprvé postavil ve třech letech a hokeji jsem se aktivně věnoval do svých 19-ti let. Tehdy jsem byl jako junior členem A teamu KLH Chomutov a jako brankář jsem dostal šanci odchytat pár zápasů v lize za “Áčko” a nakoukl i na jeden z přípravných turnajů reprezentace do 18- ti let. V té době jsem se ale rozhodl upřednostnit studium vysoké školy a opustil aktivní hokej. Od roku 2017 jsem se vrátil zase zpět na led, ale teď už v roli tatínka malého hokejisty a pomocného trenéra, abych předal nějakou zkušenost mladší generaci.

Od konce léta roku 2020 jsem se intenzivně začal věnovat myšlence, jak dopřát osmiletému synovi a jeho kamarádům možnost, být na ledě víc, než jen při klubových trénincích. Pronájem zimního stadionu je však komplikovaný vzhledem k vytíženosti ploch hokejovými kluby a také z důvodu vysoké ceny pronájmu pro menší skupiny. Malý hokejista navíc potřebuje individuálně rozvíjet své dovednosti a na to prostor při 20-ti dětech na ledě trenéři bohužel nemají, doplňkové tréninky menších skupin hokejistů jsou velkým trendem dnešní doby. Nehledě na současnou Covid situaci, která příliš kolektivnímu sportu nepřeje.

Proto mě napadla myšlenka postavit malý zimní stadion, ledovou plochu, která by byla dostupná cenou pronájmu a byla k dispozici pro menší skupiny sportovců i v časech, kdy jsou klasické zimní stadiony beznadějně obsazené. Oslovil jsem svého dlouholetého kamaráda Pepu Neugebauera, jestli do toho půjde se mnou a společně jsme se rozhodli projekt realizovat. Založili jsme společnost ICE RINK, s.r.o. a v prosinci 2020 jsme se pustili do hledání vhodných prostor. Pepa našel výbornou lokalitu a s ní i hlavního partnera, který dal aréně jméno. Vše se podařilo a Benders Arena je tady pro Vás.

Sport mě celý život formoval, lidé kolem něj mi hodně dali a já jsem rád, že tímhle projektem můžu hokeji něco vrátit.

Naše vize je taková, že aréna bude poskytovat zázemí zejména malým sportovcům s bruslemi na nohou, a to jak hokejistům, tak krasobruslařům. Zároveň umožní kontakt s ledem i hobby hráčům hokeje a dalším bruslařům, kteří by pro vytíženost klasických zimních stadionů tuto šanci neměli. Vidíme zde individuální tréninky hokejistů, krasobruslařů, pořádání miniturnajů hokeje pro dětské věkové kategorie, hokejové zápasy 3 na 3, brankářské tréninky či pronájem celé arény pořádání oslav pro děti s možností bruslení.

To je naše vize, co z toho převedete do skutečnosti je jen na Vás. Těšíme se na Vás.

Mgr. Martin Vokatý,
jednatel společnosti ICE RINK, s.r.o.